Aktualności Biznes Przemysł

10 lat inwestycji Lafarge w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

10 lat inwestycji Lafarge w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Lafarge w Polsce od wielu lat realizuje strategię rozwoju i wdrażania innowacji. W ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Grupa LafargeHolcim zainwestowała w Cementownię Kujawy 411 mln zł, przyczyniając się do powstania ponad 60 miejsc

Data publikacji: 2018-04-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 10 lat inwestycji Lafarge w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Lafarge w Polsce od wielu lat realizuje strategię rozwoju i wdrażania innowacji. W ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Grupa LafargeHolcim zainwestowała w Cementownię Kujawy 411 mln zł, przyczyniając się do powstania ponad 60 miejsc pracy.

10 lat inwestycji Lafarge w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Przemysł, BIZNES - Lafarge w Polsce od wielu lat realizuje strategię rozwoju i wdrażania innowacji. W ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Grupa LafargeHolcim zainwestowała w Cementownię Kujawy 411 mln zł, przyczyniając się do powstania ponad 60 miejsc pracy.

Ponad 411 mln zł w 10 lat

 

W październiku 2008 roku Lafarge w Polsce otrzymał zezwolenie strefowe na rozpoczęcie działań inwestycyjnych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w ramach którego zobowiązał się do zainwestowania 400 mln zł oraz stworzenia 24 dodatkowych miejsc pracy. Po 10 latach od tamtego momentu nakłady firmy na modernizację i rozbudowę zakładu przekroczyły 411 mln zł i przyczyniły się do powstania 30 nowych miejsc pracy w firmie oraz podobnej liczby stanowisk po stronie współpracujących podwykonawców, dostawców i firm serwisujących.

 

Projekty realizowane w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to jedna z największych inwestycji w całej Grupie LafargeHolcim na świecie. W ostatniej dekadzie przeprowadziliśmy w Cementowni Kujawy wiele innowacyjnych projektów, zmierzających do stworzenia tam jednego z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Chcemy sprostać stale rosnącemu rynkowi, przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Inwestujemy w nowe technologie, żeby optymalizować procesy produkcyjne i oferować naszym klientom najwyższą jakość produktów i usług. Cieszę się, że możemy razem świętować zakończenie tego ważnego dla nas projektu – powiedział Gilbert Roth, Dyrektor ds. Przemysłowych Cementu i Kruszyw Lafarge w Polsce.

 

Eko inwestycje

 

Lafarge od lat inwestuje na Kujawach w systemy i rozwiązania chroniące środowisko naturalne, dzięki czemu zakład spełnia wszelkie krajowe oraz europejskie normy ochrony powietrza przed pyłowymi i gazowymi zanieczyszczeniami. W ramach projektów w PSSE w cementowni zmodernizowano filtry oraz zamknięto hale, w których składowane są materiały do produkcji klinkieru, cementu i paliw. To innowacyjne rozwiązanie wdrożono do tej pory w nielicznych zakładach na całym świecie. Kolejnym elementem działań proekologicznych w strefie była budowa platformy paliw alternatywnych. Dzięki niej materiały energetyczne takie jak plastik, papier, tekstylia czy pocięte opony są przetwarzane w energię, która dostarcza ponad 80% ciepła niezbędnego do wypalania klinkieru. Ta inwestycja jest także impulsem do wzrostu zatrudnienia zarówno w firmie, jak i w całym regionie.

A to już wiesz?  Makrodługi drobnym druczkiem

 

Wszystkie nasze działania były elementem długofalowej strategii Lafarge związanej z planami inwestycyjnymi w granicach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasza 10-letnia współpraca z PSSE przyniosła wymierne korzyści dla obu stron. Inwestycje w zakład przekładają się na impulsy inwestycyjne dla całego regionu, generując nowe miejsca pracy oraz wspierając rozwój lokalnych biznesów – podkreśla Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy, Lafarge w Polsce.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
10 lat inwestycji Lafarge w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Przemysł, BIZNES - Lafarge w Polsce od wielu lat realizuje strategię rozwoju i wdrażania innowacji. W ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Grupa LafargeHolcim zainwestowała w Cementownię Kujawy 411 mln zł, przyczyniając się do powstania ponad 60 miejsc pracy.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy