Region Wiadomości branżowe

Gwiazdy 4. edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w aranżacji świetlnej Bogumiła Palewicza oraz koncert piosenek filmowych w wykonaniu zespołu Piotra Dziubka (twórcy muzyki do takich musicali wystawianych w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jak ?Francesco? czy

Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w aranżacji świetlnej Bogumiła Palewicza oraz koncert piosenek filmowych w wykonaniu zespołu Piotra Dziubka (twórcy muzyki do takich musicali wystawianych w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jak ?Francesco? czy ?Lalka?) uświetnią 4. edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która odbędzie się w dniach 1?3 sierpnia 2013 roku w Toruniu.

Podczas Koncertu Galowego na Rynku Nowomiejskim wystąpią m.in. Ada Fijał, Magdalena Kumorek, Joanna Jabłczyńska, Bartosz Porczyk, Joanna Trzepiecińska, Jacek Lenartowicz i Marcin Mroziński. W ich wykonaniu usłyszymy wielkie przeboje m. in. z takich filmów, jak ?Skyfall?, ?Django? i ?Absolwent?.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej otworzy muzyczny spektakl Teatru Rampa ?Być jak Frank Sinatra?. Słynne przeboje Sinatry w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego usłyszymy w wykonaniu Brygidy Turowskiej, Jarosława Tomicy i Michała Zgieta. Niewątpliwym atutem przedstawienia będzie muzyka wykonywana na żywo przez zespół profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Mariusza Bogdanowicza z Włodzimierzem Nahornym przy fortepianie.

Podczas pierwszego dnia festiwalu zabrzmi również muzyka filmowa jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Wojciecha Kilara ? m.in. słynna suita z muzyki do filmu ?Dracula? Francisa Forda Coppoli i temat muzyczny z filmu ?Dziewiąte wrota? w reżyserii Romana Polańskiego. Muzyczny wieczór, któremu towarzyszyć będzie gra świateł, wody i dźwięku przy fontannie ?Cosmopolis? rozpocznie się w czwartek, 2 sierpnia o godzinie 21.30.

Przegląd Konkursowy adresowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, a zwłaszcza laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych zdominuje drugi dzień festiwalu. Uczestników konkursu oceniać będzie jury w składzie: Krzesimir Dębski (przewodniczący jury), Jan Wołek, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Wojewoda (RMF Classic), Andrzej Kuryło i Roman Nowacki.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej zakończy Koncert Galowy na Rynku Nowomiejskim z udziałem popularnych polskich artystów i laureatów Przeglądu Konkursowego. Tegoroczny Koncert Galowy prowadzić będą Joanna Trzepiecińska, znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, związana z warszawskim Teatrem Studio oraz Marcin Mroziński, aktor Teatru ?Roma?, piosenkarz, laureat programu TVP2 ?Szansa na sukces?. Podczas Koncertu Galowego wystąpi Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i zespół instrumentalny pod kierownictwem Piotra Dąbrowskiego. Dyrektorem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej oraz autorem scenariusza Koncertu Galowego jest Andrzej Szmak.

A to już wiesz?  Zielona energia opanowuje świat. Państwa i biznes stawiają na odnawialne źródła

Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy