Region Wiadomości branżowe

Polski pianista ekscytuje muzyczny świat

Rafał Blechacz, jeden z najwybitniejszych wykonawców młodej generacji, wydaje nową płytę z polonezami Fryderyka Chopina. Album, zawierający między innymi słynny polonez As-dur, ukazuje się nakładem prestiżowej wytwórni fonograficznej

Rafał Blechacz, jeden z najwybitniejszych wykonawców młodej generacji, wydaje nową płytę z polonezami Fryderyka Chopina. Album, zawierający między innymi słynny polonez As-dur, ukazuje się nakładem prestiżowej wytwórni fonograficznej Deutsche Grammophon, dla której nagrywają artyści ze ścisłej światowej czołówki.

Piotr Rzeczycki, Dyrektor Działu Muzyki Klasycznej i Jazzowej Universal Music Polska, uważa, że istnieją wszelkie warunki, by płyta młodego polskiego pianisty odniosła wielki sukces. ?To postać ekscytująca, która potrafi swoją sztuką zauroczyć publiczność sal koncertowych w Polsce, Niemczech, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Jest poetą i filozofem, a jego gra przenosi ludzi w świat najgłębszych artystycznych doznań? – mówi Piotr Rzeczycki. Krytyk dziennika ?Washington Post? po koncercie Blechacza w Kennedy Center pisał o wszechstronności, wyobraźni i ujmującym wdzięku jego interpretacji. Pochlebne, a najczęściej wręcz entuzjastyczne opinie na temat występów i płyt młodego 28-letniego gwiazdora światowej pianistyki to doskonała miara jego wielkiego talentu. Blechacz odnosi jednak sukcesy także w sferze komercyjnej ? do tej pory sprzedał na całym świecie 180 tys. egzemplarzy swoich płyt.

A to już wiesz?  Oddaj głos na Toruń w rywalizacji Dulux Let?s Colour

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy