Region Wiadomości branżowe

Rekuperatory.pl na targach Budma 2012

Na kończących się w piątek, 27 stycznia 2012 r. 21 Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma 2012 w Poznaniu swoją ofertę zaprezentowało ponad 1000 firm z Polski i zagranicy. Tegoroczna formuła targów upłynęła pod znakiem

Na kończących się w piątek, 27 stycznia 2012 r. 21 Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma 2012 w Poznaniu swoją ofertę zaprezentowało ponad 1000 firm z Polski i zagranicy. Tegoroczna formuła targów upłynęła pod znakiem Budownictwa Przyszłości, którego punktem centralnym jest budownictwo energooszczędne, a nawet pasywne.

Trudno dziś wyobrazić sobie ciepły, dobrze zaizolowany i zdrowy dom bez odpowiedniego rozwiązania w zakresie dostarczenia do budynku optymalnej ilości świeżego powietrza. Z tego też powodu bogatą ofertę targowych wystawców zaprezentowały firmy oferujące urządzenia wentylacyjne z odzyskiem ciepła: rekuperatory. Złoty Medal targów poznańskich otrzymała firma Nibe-Biawar za pompę ciepła, która oprócz funkcji grzania posiada system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Zaawansowane technologicznie urządzenia do wentylacji AERIS można było znaleźć w pawilonie 6a w domu Eko-logicznym. Firma Rekuperatory.pl zaprezentowała tam dwie nowości: jeden z osiągających najlepsze parametry efektywności rekuperator AERIS 350  ERV VV LUXE, który oprócz odzysku ciepła, odzyskuje również wilgoć z wywiewanego powietrza. Jako jedyne takie urządzenie dostępne w Polsce wymiennik ciepła rekuperatora AERIS został wyposażony w opatentowaną w Holandii membranę polimerową, która pozwala na podwyższenie parametrów pracy całego systemu, a także na bezproblemowe czyszczenie wymiennika ciepłą wodą.
Rekuperatory.pl pokazały również nowe urządzenie Comfofond: gruntowy glikolowy wymiennik ciepła, w którym – dzięki całkowicie zmienionej konstrukcji – uległy znacznej poprawie wszystkie parametry jego pracy.

A to już wiesz?  Kolejne festiwale na muzycznej trasie MasterCard? PayPass?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy