Region Wiadomości branżowe

Social Good Summit 2012: Ericsson zwiększa zaangażowanie na rzecz technologii w służbie dobra

Ericsson stawia ambitne cele podczas światowej konferencji w sprawie zrównoważonego rozwoju     Dobre wyniki daje udana współpraca z serwisem Mashable, Fundacją ONZ i organizacją 92nd Street Y nawiązana po ubiegłorocznych konferencjach
  • Ericsson stawia ambitne cele podczas światowej konferencji w sprawie zrównoważonego rozwoju     
  • Dobre wyniki daje udana współpraca z serwisem Mashable, Fundacją ONZ i organizacją 92nd Street Y nawiązana po ubiegłorocznych konferencjach Social Good Summit i Rio+Social
  • Ericsson koncentruje się na takich zagadnieniach, jak edukacja, łączenie rodzin uchodźców, rozwiązywanie konfliktów i pokój oraz rozwój, w którym kluczową rolę odgrywa mobilna komunikacja szerokopasmowa

Firma Ericsson, jako jedyny partner Social Good Summit 2012 z sektora prywatnego, wzięła udział w dyskusjach na temat możliwości wykorzystania mobilnej komunikacji szerokopasmowej do rozwiązywania globalnych problemów.

Konferencji, która odbyła się w Nowym Jorku w dniach 22-24 września, towarzyszyły spotkania regionalne w Nairobi i Pekinie oraz imprezy lokalne w prawie 100 krajach.

Na konferencji Social Good Summit oraz na innych, powiązanych spotkaniach w Nowym Jorku, Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, dyskutował o wpływie, jaki mobilna komunikacja szerokopasmowa może mieć na różne inicjatywy, oraz naświetlił kluczową rolę technologii w przezwyciężaniu globalnych wyzwań.   

Vestberg powiedział: ?Komunikacja szerokopasmowa okazała się infrastrukturą o kluczowym znaczeniu dla rozwoju społecznego i gospodarczego. Ma pozytywny wpływ na PKB, wzrost zatrudnienia i ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Mamy nadzieję, że w czasie tego tygodnia w Nowym Jorku zwiększymy świadomość roli, jaką komunikacja szerokopasmowa i teleinformatyka mogą odgrywać w skali globalnej?.

Na konferencji Social Good Summit Hans Vestberg, który jest komisarzem ds. komunikacji szerokopasmowej, i dr Hamadoun Touré, sekretarz generalny Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej, omówili publikację raportu Komisji ds. rozwoju Internetu szerokopasmowego, The State of Broadband 2012: Achieving Digital Inclusion for All (Stan komunikacji szerokopasmowej 2012: integracja cyfrowa dla wszystkich). 23 września na posiedzeniu Komisji z raportem zapoznał się sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Vestberg przedyskutował także znaczenie technologii dla pokojowego rozwoju z Ambasadorem Dobrej Woli UNESCO Forestem Whitakerem, założycielem i prezesem fundacji PeaceEarth, oraz profesorem Jeffreyem Sachsem, dyrektorem Instytutu Ziemi na Uniwersytecie Columbia.

A to już wiesz?  Wrocław ?Po stronie natury?

W trakcie tego tygodnia omawiana była również globalna inicjatywa edukacyjna ?Connect To Learn”. Zostały przekazane najnowsze komunikaty oraz informacje o najważniejszych dotychczasowych osiągnięciach. 24 września wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa w firmie Ericsson, Elaine Weidman-Grunewald, wzięła udział w panelu Social Good Summit, aby przedyskutować sposoby ułatwiania dziewczętom dostępu do edukacji ponadpodstawowej.

W tym samym dniu Weidman-Grunewald otworzyłą na konferencji sesję na temat łączenia rodzin uchodźców. W oparciu o pomyślne wdrożenie mobilnej platformy łączenia rodzin opracowanej przez firmę Ericsson dla Refugees United, ona i Christopher Mikkelsen, współzałożyciel tej organizacji, omówili znaczenie partnerstwa publiczno-prywatnego dla inicjatyw o dużej skali. Przedsięwzięcie to będzie także w tym tygodniu omawiane na spotkaniu organizacji Clinton Global Initiative w Nowym Jorku, którego tematem jest Designing for Impact (Projektowanie dla wpływu).

Vestberg i Weidman-Grunewald wzięli także udział 22 września w premierze sieci Sustainable Development Solutions Network, zapowiadanej niedawno przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona i zarządzanej przez Jeffreya Sachsa jako jego specjalnego doradcę. Jest to jedna z inicjatyw ONZ mających na celu pomoc w realizacji planów rozwoju na okres po 2015 r. oraz ustaleń konferencji Rio+20.

Konferencja Social Good Summit była transmitowana w Internecie na stronach www.mashable.com/sgs i www.ericsson.com.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland 

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy