Aktualności Biznes Przemysł

STEICO zwiększa moce produkcyjne w Czarnej Wodzie

STEICO zwiększa moce produkcyjne w Czarnej Wodzie
Fabryka STEICO LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000

Data publikacji: 2016-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: STEICO zwiększa moce produkcyjne w Czarnej Wodzie
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Fabryka STEICO LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000 m3.

STEICO zwiększa moce produkcyjne w Czarnej Wodzie Przemysł, BIZNES - Fabryka STEICO LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000 m3.

Fabryka STEICO LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego, na który czekają odbiorcy na całym świecie. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000 m3.

 

Uruchomiona w lipcu ubiegłego roku w Czarnej Wodzie pierwsza w Polsce i trzecia w Europie fabryka tego ekologicznego materiału konstrukcyjnego, jakim są płyty LVL, pracuje z pełną wydajnością. Jednak jej moce przerobowe nie są wystarczające, by zaspokoić rosnący popyt zarówno branży budowlanej, meblarskiej, jak i stolarki otworowej.

– W budownictwie, podobnie jak w innych sektorach, obserwujemy niesamowity rozwój technologiczny. Na całym świecie inwestorzy chcą budować szybciej, sprawniej, a dodatkowo z poszanowaniem zasad ekologii i z troską o komfort przyszłych użytkowników budynków – mówi Steffen Zimny, prezes zarządu firmy STEICO sp. z o.o. – Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się ekologiczny i energooszczędny materiał LVL, zwłaszcza w krajach, w których obowiązują bardziej restrykcyjne normy efektywności energetycznej budynków. Poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych STEICO kładzie fundament pod przyszły wzrost rentowności i wzmacnia swoją pozycję na rynku jako dostawca innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych z drewna.

Nowoczesny zakład w Czarnej Wodzie, zlokalizowany w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ma obecnie powierzchnię 25 000 m2. Jest wyposażony w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, obecnie najnowocześniejszą na świecie. Aby sprostać rosnącemu popytowi, firma STEICO zdecydowała się na rozbudowę zakładu.

Inwestycja w nową linię produkcyjną, której ukończenie planowane jest na II połowę 2018 roku, pozwoli firmie zwiększyć wydajność produkcji do poziomu nawet 160.000 m3 rocznie. Maszyny i urządzenia, podobnie jak do realizacji pierwszej linii w Czarnej Wodzie, dostarczy fińska firma RAUTE Corporation. Zamówienie obejmuje linię suszenia forniru, klasyfikacji suchego forniru, linię nanoszenia kleju i układania fornirów, stację wstępnego prasowania i prasy na gorąco. W planach jest również budowa drugiego kotła zasilanego biomasą oraz rozbudowa budynków i infrastruktury zakładu.

A to już wiesz?  UPS wspiera równomierną dystrybucję szczepionek na świecie

Koszt inwestycji szacowany jest na 45 milionów Euro. Po otwarciu rozbudowanego zakładu pracę w nim znajdzie kolejnych 80 osób.

 

 

*****

STEICO LVL to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów drewnopochodnych na świecie, charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz trwałością. Materiał jest dostępny w wielu grubościach i rozmiarach, a dzięki dużej powierzchni zmniejsza się ilość połączeń montażowych. Dużym atutem jest także prostsza, a co za tym idzie mniej kosztowna obróbka niż w przypadku stali czy betonu. Niższe koszty transportu, szybszy i łatwiejszy montaż i lepsza ochrona przeciwpożarowa to dodatkowe zalety przemawiające na korzyść tego nowatorskiego tworzywa, które zjednują mu coraz więcej zwolenników, zwłaszcza orędowników budownictwa energooszczędnego.

LVL (laminated veener lumber) jest produkowany z fornirów o grubości 3,2 mm powstałych w wyniku skrawania obwodowego hydrotermicznie uplastycznionego drewna iglastego. Dzięki temu powstaje materiał zachowujący zalety naturalnego drewna, jednak o znacznie wyższych parametrach technicznych (wynikających ze sposobu skrawania i łączenia fornirów). 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
STEICO zwiększa moce produkcyjne w Czarnej Wodzie Przemysł, BIZNES - Fabryka STEICO LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000 m3.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy