Aktualności Biznes Przemysł

Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów

Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72

Data publikacji: 2018-03-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.

Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów Przemysł, BIZNES - Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.

 

Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.

 

Warszawa, marzec 2018 r. – Wynik finansowy za 2017 r., który przekroczył ustanowiony w 2013 roku cel w wysokości 1 mld DKK, firma Universal Robots zawdzięcza przede wszystkim imponującemu wynikowi za czwarty kwartał, który wyniósł 54 mln USD i był o 64 proc. wyższy w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Był to zarazem najlepszy kwartał w historii firmy. Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, z 9 proc. w 2016 r. do 19 proc. w 2017 r.

„Bezprecedensowy, sięgający 72 proc. w ujęciu rok do roku wzrost przychodów zawdzięczamy rosnącej świadomości ekonomicznych zalet naszych wiodących na rynku robotów współpracujących w coraz szerszym obszarze zastosowań oraz zaangażowaniu pracowników i partnerów na rzecz wyboru tej technologii” – podkreślił Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „Świetne wyniki za czwarty kwartał i cały rok są efektem prawdziwie zespołowego wysiłku, będącego owocem wyjątkowej społeczności Universal Robots – pracowników, partnerów i klientów – razem zapewniających pełen sukcesów rozwój”.

„W 2018 roku spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów o co najmniej 50 proc.” – kontynuuje von Hollen. „Oczekuje się, że w nadchodzących latach segment cobotów nadal będzie jednym z kluczowych czynników wzrostu rynku automatyki. Spodziewam się, że Universal Robots wciąż będzie korzystać ze swojej wiodącej pozycji na rynku robotów współpracujących, osiągając w tym roku co najmniej rynkową stopę wzrostu przewidywaną dla cobotów w 2018 r. Będzie to jednak możliwe tylko poprzez skoncentrowanie się na naszych celach, w tym zaawansowaniu technologicznym, rozszerzaniu platformy Universal Robots+ i dalszej globalizacji sprzedaży oraz zasięgu usług”.

A to już wiesz?  AQUAEL rozpoczął proces automatyzacji z robotami współpracującymi

 

Globalna ekspansja

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots nie jednego, lecz aż dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby przybliżyć się do użytkownika. „Nasi klienci nie mogą sobie pozwolić na utratę produktywności, dlatego pragniemy za wszelką cenę uniknąć przestojów. Dążymy do tego, by cobot Universal Robots nigdy nie stał bezczynnie, oczekując na naprawę lub części zamienne” – powiedział Jürgen von Hollen.

Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie, która stanowi pierwszy krok na drodze do rozszerzenia globalnych funkcji działów poza granice Danii. „Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots” – tłumaczy von Hollen. „Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach”.

Universal Robots utrzyma ponadto silny nacisk na rozszerzanie środowiska Universal Robots+ oraz internetowej platformy edukacyjnej Universal Robots Academy, która właśnie przekroczyła granicę 20 tys. użytkowników z całego świata.

 

Zaangażowani pracownicy

Za powodzeniem Universal Robots stoją przed wszystkim oddani pracownicy.

„Bardzo się cieszę, że zgodnie z wynikami najnowszego badania zaangażowania, 91 proc. naszych pracowników odczuwa dumę z pracy dla Universal Robots. Zadbanie o to, aby Universal Robots znalazło się w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców, było dla mnie priorytetowe. Oferujemy szkolenia i ścieżki kariery umożliwiające ludziom rozwój zgodny z ich osobistymi ambicjami” – mówi von Hollen.

A to już wiesz?  „Zielony” popiół – drugie życie surowca

Universal Robots zatrudnia obecnie ponad 470 pracowników w 22 biurach w 15 krajach. Centrala firmy mieści się w Danii, a biura regionalne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Turcji, Chinach, Indiach, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie i w Meksyku. Spółka utrzymuje również prężny kanał dystrybucji w postaci sieci około 300 partnerów na całym świecie.

 

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO), który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/

 

Press kit:

Press kit i zdjęcia dostępne są pod adresem: www.skyfish.com/p/universal-robots

 

Więcej informacji:

Zofia Bielska

Omega Communication

ul. Puławska 12A/8

02-566 Warszawa

+48 22 854 1634

[email protected]

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów Przemysł, BIZNES - Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy