Wiadomości branżowe

Wyróżnij dbających o rodzinę

Wyróżnij dbających o rodzinę
Jeszcze tylko do 3 marca br. można zgłaszać kandydatury do Tulipanów Narodowego Dnia Życia. 24 marca – już po raz piąty - zostaną rozdane nagrody honorujące artystów, dziennikarzy, organizacje prospołeczne i samorządy lokalne za promowanie wartości rodzinnych. Celem konkursu jest dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają role rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną.W Polsce nie brakuje inicjatyw prorodzinnych. Jednak często realizowane są w małych społecznościach i pozostają znane tylko w lokalnym środowisku. Tulipany Narodowego Dnia Życia mają służyć promowaniu tych dobrych wzorców. - Mają one pokazywać, jak dobre pomysły można wcielać w życie - mówi Marek Plotzke z Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.W ubiegłym roku w gronie laureatów znaleźli się: Brygida Grysiak (dziennikarka TVN24) za książkę „Wybrałam życie". Zebrane w tomie reportaże przedstawiają dzieje decyzji kobiet, których dotknęła myśl o aborcji. Tomasz Terlikowski

Jeszcze tylko do 3 marca br. można zgłaszać kandydatury do Tulipanów Narodowego Dnia Życia. 24 marca ? już po raz piąty – zostaną rozdane nagrody honorujące artystów, dziennikarzy, organizacje prospołeczne i samorządy lokalne za promowanie wartości rodzinnych.

Celem konkursu jest dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają role rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną.

W Polsce nie brakuje inicjatyw prorodzinnych. Jednak często realizowane są w małych społecznościach i pozostają znane tylko w lokalnym środowisku. Tulipany Narodowego Dnia Życia mają służyć promowaniu tych dobrych wzorców. – Mają one pokazywać, jak dobre pomysły można wcielać w życie – mówi Marek Plotzke z Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

W ubiegłym roku w gronie laureatów znaleźli się: Brygida Grysiak (dziennikarka TVN24) za książkę ?Wybrałam życie”. Zebrane w tomie reportaże przedstawiają dzieje decyzji kobiet, których dotknęła myśl o aborcji. Tomasz Terlikowski (redaktor naczelny portalu Fronda.pl), który w czasie swojej wieloletniej pracy dziennikarskiej, dał się poznać jako osoba, wytrwale występująca w obronie wartości rodzinnych. Federacja Inicjatyw Oświatowych, która od 13 lat wspiera przekazywanie szkół stowarzyszeniom zakładanym przez rodziców. Miasto Szczecin za tworzenie przestrzeni przyjaznej rodzinie. Szczecin jako kolejne polskie miasto wprowadził Kartę Dużej Rodziny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że projekt ?Szczecin przyjazny rodzinie? zapewnia wsparcie rodzicom posiadającym nawet dwójkę dzieci.

Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach:
?    Dziennikarz ? celem nagrody jest promocja ludzi mediów, którzy w swojej działalności promują wartości związane z życiem rodzinnym.
?    Dzieło kultury ? przyznawana za najlepsze przejawy artystycznej działalności, które podkreślają znaczenie rodziny w życiu osobowym i społecznym człowieka.
?    Inicjatywa społeczna ? za inicjatywy, które budują wspólnotę przez odwoływanie się do istniejących więzi rodzinnych bądź tworzą instytucje wzmacniające życie rodzinne.
?    Samorząd przyjazny rodzinie ? ma promować inicjatywy oraz rozwiązania prawne, które wzmacniają rolę rodziny w życiu wspólnoty lokalnej oraz zachęcają do postaw prorodzinnych.

A to już wiesz?  Multipor ? Łódź odzyskuje dawny blask

Zgłoszenia:

Dodatkowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://www.dzienzycia.pl/v-edycja-konkursu-tulipany-narodowego-dnia-zycia.html

Zgłoszenia w terminie do 3 marca 2014 r. wysyłamy na adres:
Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia
ul. Nowogrodzka 42/3, 00-695 Warszawa

bądź

email: [email protected]

Do Państwa dyspozycji posiadamy również materiały foto. Do pobrania w naszym biurze prasowym.

***
Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: ?Dom pełen skarbów?, ?Być ojcem – rola życia?, ?Razem na zawsze? i ?Jestem mamą ? to moja kariera?.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na http://www.dzienzycia.pl/

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy