Region Wiadomości branżowe

Bank Pekao dumnym Oficjalnym Bankiem i Narodowym Sponsorem UEFA EURO 2012

Bank Pekao SA został Sponsorem Narodowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 i Oficjalnym Bankiem tych mistrzostw w Polsce. Jest to naturalna konsekwencja finansowania przez Bank największych, strategicznych projektów

Bank Pekao SA został Sponsorem Narodowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 i Oficjalnym Bankiem tych mistrzostw w Polsce. Jest to naturalna konsekwencja finansowania przez Bank największych, strategicznych projektów infrastrukturalnych na drodze przygotowań do organizacji UEFA EURO 2012 w Polsce. Pekao staje się jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego niezwykłego przedsięwzięcia, towarzysząc naszym klientom i pracownikom w sportowych emocjach. Dla uczczenia UEFA EURO 2012, Bank zaoferuje klientom nowe produkty związane z tym wydarzeniem, stwarzając jednocześnie możliwość wygrania darmowych biletów na mecze mistrzostw.

Sponsorowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 jest kulminacją uczestnictwa Banku w przygotowaniach do największego masowego wydarzenia sportowego w historii Polski i jednego z najbardziej spektakularnych turniejów sportowych na świecie. Jest to również wielka szansa rozwoju polskiej gospodarki i infrastruktury. Bank Pekaojuż wspierał finansowo największe, strategiczne projekty infrastrukturalne, w tym te związane z Mistrzostwami UEFA EURO 2012, udzielając kredytów na ten cel w kwocie około 4 miliardów złotych. Pekao finansowało między innymi budowę stadionu w Gdańsku oraz generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie. Zapewniło finansowanie procesu modernizacji pięciu lotnisk (w tym trzech w miastach – gospodarzach UEFA EURO 2012) przez samorządy lokalne oraz unowocześnienie miejskiego transportu publicznego. Bank finansował również budowę szeregu odcinków dróg i autostrad przygotowywanych na UEFA EURO 2012.

Dziś Bank ma ten przywilej, że został wybrany przez UEFA Oficjalnym Bankiem UEFA EURO 2012. Jako sponsor i bank tego przedsięwzięcia, Pekao został jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego wyjątkowego dla Polski wydarzenia.

Wspieraliśmy dotychczas finansowo największe, strategiczne inwestycje związane z rozwojem infrastruktury na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012, wykorzystując swoją siłę wiodącej instytucji finansowej w Polsce” – powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Banku Pekao SA. Teraz, zostając Oficjalnym Bankiem UEFA 2012, staniemy się jeszcze bardziej znaczącym partnerem tego wyjątkowego wydarzenia, towarzysząc naszym klientom i pracownikom w sportowych emocjach. Razem rozpoczynamy pisanie nowego rozdziału w  historii Polski. Jesteśmy z tego bardzo dumni – dodał.

A to już wiesz?  Główne tematy dyskusji, debat i wydarzeń towarzyszących VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Wybranie Pekao Oficjalnym Bankiem tych mistrzostw potwierdza siłę Banku oraz otwiera nowe możliwości dalszego rozwoju biznesu.

„Obsługa UEFA EURO 2012 obejmuje szereg operacji finansowych, od płatności dostawcom, poprzez obsługę sprzedaży biletów, aż do obsługi sprzedaży pakietów korporacyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby móc liczyć na profesjonalizm i rzetelność Banku Pekao w tym zakresie” –  powiedział Martin Kallen, Dyrektor Operacyjny UEFA .

Dla uczczenia UEFA EURO 2012 Bank zaoferuje nowe produkty związane z tym wydarzeniem, włączając w to karty płatnicze, oznakowane emblematem UEFA EURO 2012.Bank darównież możliwość wygrania darmowych biletów na mecze mistrzostw, jeszcze bardziej przybliżając emocje naszym klientom.Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance”, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker” .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec czerwca 2011 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy