Region Wiadomości branżowe

Lech? Barca? Herta? Kto w tym roku wywalczy puchar w Poznaniu?

Co jest najważniejsze dla kibiców piłki nożnej na całym świecie? Ulubione drużyny, najwyższy poziom i niezapomniana atmosfera. Tego wszystkiego będą mogli doświadczyć widzowie, którzy pojawią się w grudniu na

Co jest najważniejsze dla kibiców piłki nożnej na całym świecie? Ulubione drużyny, najwyższy poziom i niezapomniana atmosfera. Tego wszystkiego będą mogli doświadczyć widzowie, którzy pojawią się w grudniu na międzynarodowym turnieju LECH CUP! To już VI edycja piłkarskiego święta, które z roku na rok nabiera rozmachu. Lech Poznań, FC Barcelona, Sporting Lizbona i wielu innych gości z zagranicy powalczy w tym roku o miano najlepszej drużyny do lat 12.

W dniach 10-11 grudnia odbędzie się LECH CUP U-12. Jest to jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów juniorskich w Europie. W tym roku zagrają drużyny, których składy seniorskie toczą boje o najwyższe trofea w Europie: Lech Poznań, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Dinamo Zagrzeb, Hertha Berlin, Paris Saint Germain, Tottenham Hotspur i Sporting Lizbona. Warto podkreślić także udział Atletico Paranaense, które reprezentuje Brazylię. Cały turniej odbędzie się w poznańskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena.

Nie o samą ”piłkę” tu chodzi. LECH CUP to wielkie emocje samych uczestników. To właśnie tu dzieciaki mogą poczuć magię piłki nożnej, jej unikalny międzynarodowy język emocji, uniwersalny na całym świecie. Spotkanie rówieśników z różnych stron świata, mnogość kultur kształtują osobowość młodych sportowców. Na to wszystko zwracają uwagę organizatorzy.

LECH CUP poza turniejem oferuje szereg szkoleń i konferencji dla osób związanych ze środowiskiem piłkarskim. W tym roku chęć uczestnictwa wyraziło ponad 200 osób.  Gościem specjalnym grudniowej edycji będzie Lothar Matthaus, rekordzista pod względem występów w piłkarskiej reprezentacji Niemiec. Uczestniczył w pięciu turniejach o Mistrzostwo Świata, z czego dwa razy był w finale. Zdobył niemal wszystkie możliwe trofea!

Podczas konferencji, w tajniki szkolenia młodzieży, zainteresowanych wprowadzi Albert Puig Ortoneda, koordynator piłkarskiej akademii FC Barcelony. Głos zabierze także Bruno Miguel Duarte Lopez, trener i szef skautingu, związany ze Sportingiem Lizbona. Jako obserwator zdolnej młodzieży szkolił się w Manchesterze United. Ciekawostką jest fakt, że zagraniczni  szkoleniowcy młodzieży i dzieci, którzy zagościli w Poznaniu, posiadają wszelkie dokumenty, by kierować zespołami pierwszoligowymi.

A to już wiesz?  ING Bank Śląski na VI Forum Gospodarczym Metropolii Poznań

Trudno opisać skalę tego wydarzenia, jak i rosnącą rangę poznańskiego turnieju. Jedynym wskaźnikiem może być fakt, iż 6 lat temu, mierzyły się ze sobą drużyny regionalne. Z edycji na edycję gości zagranicznych przybywa, a poziom nieustannie się podnosi. Co ważne, tego turnieju nie odpuszczają także najbardziej zagorzali kibice Lecha, którzy odpuszczają zadbają o gorący doping i oprawę widowiska. Będzie to jeden z charakterystycznych punktów imprezy.

Polska Piłka ciągle czeka na wielki talent i ogromne sukcesy. Ideą konferencji towarzyszącej LECH CUP jest stworzenie atmosfery, sprzyjającej pozytywnym zmianom i koncepcjom szkolenia. Drużyny, które zadeklarowały udział w turnieju, to poważnie instytucje sportowe słynące z doskonałej współpracy z dziećmi. Panele dyskusyjne, jak i sesje treningowe pozwolą porównać różne filozofie gry. Sprzyjają wymianie doświadczeń poszczególnych akademii piłkarskich. Miejmy nadzieję, że polscy szkoleniowcy nie przegapią takiej porcji materiału do analizy.

 

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, [email protected]

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy