Region Wiadomości branżowe

Olivia Business Centre partnerem International Outsourcing Forum w Sopocie

W Sopocie trwa International Outsourcing Forum. W tym dorocznym spotkaniu branży outsourcingowej bierze udział 180 ekspertów z całego świata. Są wśród nich zarządzający centrami usługowymi takich firm jak: Intel, Google, BP, Morgan Stanley

W Sopocie trwa International Outsourcing Forum. W tym dorocznym spotkaniu branży outsourcingowej bierze udział 180 ekspertów z całego świata. Są wśród nich zarządzający centrami usługowymi takich firm jak: Intel, Google, BP, Morgan Stanley czy UBS. Przez trzy dni uczestnicy forum dyskutowali o warunkach i perspektywach rozwoju nowoczesnych usług biznesowych na świecie i w Polsce. Olivia Business Centre jest partnerem tego wydarzenia.

 

Według opublikowanego niedawno raportu firmy Everest Group, Polska jest jednym z pięciu państw na świecie, w których panują najdogodniejsze warunki do rozwoju nowoczesnych usług biznesowych. Mamy atuty, które sprawiają, że Polska jest postrzegana jako szczególnie dobre miejsce do lokowania centrów świadczących usługi bardziej zaawansowane niż podobne jednostki w Indiach czy Chinach. Polską specjalnością stają się specjalistyczne usługi IT, usługi księgowe i coraz częściej działalność badawczo-rozwojowa.

 

? Od mniej więcej czterech lat obserwujemy zmiany w modelu wykorzystywanym do podejmowania decyzji o lokowaniu centrów outsourcingowych. Globalni gracze odchodzą od prostego modelu opartego tylko na analizie kosztów. W długiej perspektywie uwzględniają takie aspekty, jak produktywność, efektywność operacyjna czy skalowalność działalności. Przedstawiciele firm obecnych w Polsce lub rozważające ulokowanie tu swoich centrów usług biznesowych myślą przyszłościowo i chcą być pewni, że lokalizacje, które wybiorą, dobrze poradzą sobie z obsługą bardziej zaawansowanych funkcji biznesowych ? mówi Anna Kot z firmy Jones Lang LaSalle, która przygotowała raport o możliwościach, które stwarza polski rynek inwestorom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

 

Konferencja IOF nie przez przypadek odbywa się w Trójmieście. Głównym sponsorem wydarzenia jest Invest in Pomerania. ? Chcieliśmy pokazać osobom, które podejmują decyzje o lokalizacji centrów biznesowych, atuty Trójmiasta. Wsparcie, które oferujemy inwestorom, obok dostępności wysoko wykwalifikowanych pracowników znających języki obce i wysokiej jakości powierzchni biurowych, jest jednym z kluczowych argumentów przemawiających na naszą korzyść ? mówi Marcin Piątkowski z Invest in Pomarania.

A to już wiesz?  Nowy wymiar biznesu na Homelife Show

 

Tę opinię potwierdzają przedstawiciele firm działających już w Gdańsku: ? W Gdańsku panują dobre warunki do rozwoju biznesu. Pracownicy mają wysokie kompetencje i są zmotywowani do pracy. Jakość przestrzeni biurowej jest na najwyższym poziomie. Na lotnisko jedzie się kilkanaście minut, a stamtąd można dolecieć do najważniejszych centrów biznesowych Europy. Oprócz wspaniałych warunków biznesowych, w Gdańsku istotne jest również otoczenie morza, plaż, rozległych lasów, jak również przyciągająca przestrzeń miejska, bo przecież w życiu liczy się nie tylko praca. ? ocenia Peter Horsten, Dyrektor Zarządzający Goyello, mającej siedzibę w Olivia Business Centre firmy informatycznej działającej w Gdańsku od 2006 roku.

 

? Najemcy z sektora BPO/SSC mają bardzo konkretne wymagania dotyczące warunków lokalowych. Zwracają na przykład dużą uwagę na możliwość powiększenia dostępnej powierzchni w ramach jednego budynku. Kładą też bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo informatyczne i energetyczne. Olivia Business Centre spełnia te wymogi, czego dowodem jest wybór naszego biurowca na centrum finansowo-księgowe przez firmę Bayer. Nasz obiekt ma też inne, mniej wymierne zalety. Z 8. piętra Olivia Tower, na którym od stycznia będą się mieściły biura Bayera, z jednej strony widać Zatokę Gdańską, a z drugiej rozpościera się widok na Trójmiejski Park Krajobrazowy ? dodaje Agnieszka Popławska z Olivia Business Centre.

 

Według informacji Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL) zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w sektorze BPO/SSC w Polsce pracuje ponad 90 000 osób. W naszym kraju działa 370 centrów usług wspólnych, ośrodków badawczo-rozwojowych i centrów IT. W latach 2008-2011 zatrudnienie w tym sektorze rosło w tempie około 20% rocznie. Ostatnio firma Bayer ogłosiła, że jej centrum finansowo-księgowe będzie znajdowało się w Olivia Business Centre, jednym z największych budowanych obecnie centrów biurowych w Polsce północnej, które tworzy gdańską centralną dzielnicę biznesu.

A to już wiesz?  Flash mobem podkręcają świąteczną atmosferę

 

Olivia Business Centre to wielofunkcyjne centrum biznesowe, z dominującą funkcją biurową, zlokalizowane w centrum aglomeracji trójmiejskiej. Pierwszy (ukończony już) budynek ? Olivia Gate, wraz z kolejnymi ? Olivia Point i Olivia Tower – utworzy wewnętrzny plac z dwiema fontannami, ławeczkami oraz starannie zaplanowaną zielenią. Ma to być przestrzeń odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska. Docelowo, na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. m.kw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej), z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14. Projekt architektoniczny Olivia Business  Centre opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners, które zaprojektowało m.in. kilka dużych parków biurowych w Warszawie. Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski. Obecnie wyszukuje on i wspiera innowacyjne pomysły biznesowe jako prezes Business Angel Seedfund (BAS). Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest gdańska firma TPS.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy