Region Wiadomości branżowe

WARTA sponsorem koncertu Jose Carrerasa

Dzisiaj, 4 listopada 2011 r., w Sali Kongresowej w Warszawie publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć znakomitego tenora – Jose Carrerasa. Sponsorem tego ważnego w kalendarzu kulturalnym wydarzenia jest TUiR WARTA.WARTA po

Dzisiaj, 4 listopada 2011 r., w Sali Kongresowej w Warszawie publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć znakomitego tenora – Jose Carrerasa. Sponsorem tego ważnego w kalendarzu kulturalnym wydarzenia jest TUiR WARTA.

WARTA po raz kolejny angażuje się w spektakularny projekt na polskiej scenie kulturalnej. „Kultura WARTA poznania” to cykl prestiżowych wydarzeń artystycznych – koncertów, spektakli teatralnych, eventów promujących kulturę – które WARTA sponsoruje od lat.

Koncert  Jose Carrerasa w Sali Kongresowej w Warszawie jest częścią europejskiej trasy koncertowej, zorganizowanej z okazji 65. urodzin mistrza. Artysta podczas występu wcieli się w role największych amantów opery, zaśpiewa też największe przeboje musicalowe oraz najpiękniejsze pieśni z Hiszpanii i Włoch.

 

Co WARTO wiedzieć o Jose Carrerasie?

– urodził się w Barcelonie w grudniu 1946 r. i śpiewał w zasadzie od dziecka
– już jako pięciolatek swoim talentem zachwycał pasażerów transatlantyku, którym rodzina Carrerasów wracała z Argentyny do Europy
–  w wieku 8 lat na antenie radiowej zaśpiewał „La donna e mobile”, a trzy lata później wystąpił na deskach Gran Teatre del Liceu w Barcelonie
– jego przepustką do wielkiego świata stała się niewielka rola w operze “Flavio” w 1969 r. Swoim talentem i głosem zachwycił wówczas sławną śpiewaczkę Montserrat Caballé, która zaproponowała mu miejsce u swego boku w “Lukrecji Borgii” Dionizettiego. Od tego momentu kariera José potoczyła się już w ekspresowym tempie

W czasie wielkiej muzycznej kariery Carreras nagrał ponad 20 oper, w tym najsłynniejsze, czyli “Toskę”, “Madame Butterfly” Pucciniego oraz “Carmen” Bizeta. Występował na największych scenach świata – od londyńskiej Covent Garden po mediolańską La Scalę, a jego nagrania zostały uhonorowane wieloma Platynowymi i Złotymi Płytami. Jest laureatem wielu nagród, medali i tytułów.
W 1987 r. artysta zachorował na białaczkę, i mimo że lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie – wygrał walkę z rakiem i w wielkim stylu powrócił do muzyki i śpiewania.

A to już wiesz?  Światowy Dzień Smerfa z MEGA Bloks

Jose Carreras w Polsce

W Polsce zdobył sławę po legendarnym koncercie “Trzech tenorów” z Luciano Pavarottim i Plácido Domingo w 1990 r. Siedem lat później nagrał piosenkę “Hope For Us” z Edytą Górniak i była to część jego charytatywnych działań na rzecz walki z nowotworami.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy