Region Wiadomości branżowe

Franc Gardiner na Heimtextil we Frankfurcie

Heimtextil to jedne z największych targów tekstylnych dla domu. W styczniu, we Frankfurcie spotkało się 2600 wystawców z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy Franc Gardiner – wiodącego producenta

Heimtextil to jedne z największych targów tekstylnych dla domu. W styczniu, we Frankfurcie spotkało się 2600 wystawców z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy Franc Gardiner – wiodącego producenta rolet w Polsce.

Heimtextil to miejsce spotkań przedstawicieli branży wykończeniowej i tekstylnej, którzy cenią sobie design zarówno w zakresie projektowania jak i urządzania wnętrz. Tkaniny tekstylne, firany, zasłony, rolety i karnisze to istotny element aranżacji domu, dlatego styczniowe targi nad Menem zawsze cieszą się dużą popularnością. Podczas czterech dni targowych wystawcy zaprezentowali najnowsze rozwiązania i tym samym wyznaczyli trendy, które będą obowiązywały w branży wnętrzarskiej w nadchodzącym roku.

Firma Franc Gardiner podczas tegorocznych targów przedstawiła nową szatę graficzną marki Prakto, prezentując szeroką i odświeżoną gamę kolorystyczną. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziły prototypowe rozwiązania sprężynowego mechanizmu do zwijania rolet Smartroll. Technologia ta spełnia światowe wymagania oraz normy w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Jej innowacyjność polega na wyeliminowaniu koralików z procesu zwijania – rozwijania i zastąpieniu go mechanizmem sprężynowym, który wyklucza ryzyko niebezpiecznego zaplątania się w sznurek przez dzieci.

Mechanizm Smartroll ciągle zwiększa wygodę i komfort użytkowania rolet. System sprężynowy zapewnia płynne zwijanie rolety oraz delikatne wyhamowanie pod koniec zwijania – rozwijania. Kolejnym ulepszeniem jest możliwość ustalenia pozycji wyjściowej, na której roleta się każdorazowo zatrzymuje. Dzięki bezpieczeństwu i ciągłej poprawie łatwości użytkowania, mechanizm sprężynowy cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które decydują się na zakup rolet.

Franc Gardiner wychodząc naprzeciw temu rosnącemu zainteresowaniu przygotował i zaprezentował na targach najnowszą wersję mechanizmu, dostosowanego do produktów zainstalowanych na rurkach o większej średnicy (już nie tylko 24 mm, ale także 32mm). Dzięki tej zmianie możliwe jest zastosowanie wygodnego i nowoczesnego rozwiązania do szerszej gamy produktów o większych rozmiarach. Nie ogranicza nas już wielkość osłony okiennej, ani zawężony wybór tkanin, ponieważ mechanizm Smartroll można stosować do różnej szerokości rolet i wielu rodzajów materiałów. Kolejnym udogodnieniem jest przygotowanie wersji mechanizmu specjalnie przystosowanego do zwijania cieszących się dużą popularnością rolet rzymskich.

A to już wiesz?  Shareconomy: Siemens Enterprise Communications przedstawia Polskę jako kraj partnerski Targów CeBIT 2013

W zakresie rozwiązań biznesowych, podczas targów Heimtextil, została zaprezentowana gotowa koncepcja sprzedażowa rolet Prakto z mechanizmem Smartroll. W związku z dużym zainteresowaniem, firma opracowała dogodne sposoby sprzedaży swojego najnowszego produktu: można go nabyć bezpośrednio z roletą, która jest wyposażona w Smartroll lub też zakupić sam mechanizm w opakowaniu blistrowym albo w specjalnym, ozdobnym pudełku.

Kolejnym miejscem na mapie międzynarodowych targów jest Stuttgart, gdzie co trzy lata odbywa się impreza wystawiennicza R+T, czyli Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. Będzie to okazja, by w dniach 28 lutego – 2 marca Franc Gardiner po raz kolejny zaprezentował się w wyśmienitym towarzystwie liderów rynku osłon okiennych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy